Ariston Lydos Hybrid 100 3629053

TOP 26 v kategorii Bojlery a ohřívače vody

Ariston Lydos Hybrid 100 3629053

Hybridní elektrický bojler s tepelným čerpadlem pro ohřev vody dosahuje energetické třídy A. Oproti stejnému ohřívači třídy B vám tak ušetří až 50 % nákladů na vytápění. ...
15 626 Kč
Garantovaný nákup z KAMODY.CZ

Skladem • 1 varianta619 Kč100 % • 1 097 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta99 Kč95 % • 243 156 recenzíUdržitelný e-shopDalší informace
Skladem • 1 varianta518 Kč100 % • 307 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta489 Kč94 % • 1 738 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta399 Kč96 % • 11 032 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaProdloužená záruka419 Kč98 % • 15 736 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Do 2 týdnů • 1 varianta968 Kč96 % • 6 487 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaProdloužená zárukaZdarma97 % • 1 129 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta99 Kč94 % • 23 294 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta499 Kč93 % • 13 946 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Info v obchodu484 Kč190 recenzíDalší informace

Hybridní elektrický ohřívač vody Ariston Lydos HYBRID 100 3629053 jako první elektrický bojler dosahuje energetické třídy A. Technologie unikátního řešení hybridního ohřevu, která používá elektřinu i okolní vzduch, vám pomůže ušetřit až polovinu nákladů na vytápění. Ohřívač disponuje mnoha užitečnými funkcemi jako i-Memory či módy Green a Boost, který zajistí rychlejší ohřev vody. Jeho vnitřní povrch je vyroben z odolného smaltu, který zabraňuje usazování vodního kamene a přispívá tak k delší životnosti zařízení. Nechybí ani pojistka proti přehřátí a zamrznutí. Pochvalovat si budete i snadné ovládání teploty skrze chytrý displej či jednoduchou instalaci. V neposlední řadě vás zaujme i svým provedením, novým kulatým designem a elegantní bílou barvou.

Druh ohřívače
A
Napětí
240 V

• Objem 100l. pro tři lidi naprosto dostačující
    • Pohlcuje vlhkost. Jestli je spotřeba o 50 procent nižší než můj bývalý bojler tak za me super.
    • Hlučnost naprosto minimální. Bojler mám na chodbě takže bez problémů.
    • Zatím jsem na žádnou nevýhodu nenarazil.

• nižší odběr energie

A
Napětí
240 V

Mimořádně úsporný

Ušetřete až 50 % nákladů na vytápění. Nová, hybridní inteligence optimálně kombinuje spotřebu elektřiny a obnovitelné zdroje z tepelného čerpadla a přizpůsobuje se vašim zvykům. Inovativní software i-Memory se naučí vaše zvyky a nastaví teplotu tak, aby vyhověla vašim potřebám.

Mimořádně úsporný

Komfort především

Nové technologie, chytrý displej, mimořádně tiché ohřívání vody či jednoduchá instalace – díky tomu všemu se ohřívač stává spolehlivým a komfortním parťákem ve vašem domě.

Komfort především

Maximální bezpečnost

Dlouhodobý výkon a vysokou účinnost zaručují silné a super odolné materiály a komponenty. Korozi zabrání kvalitní titanový smalt ve spojení s aktivní + magnésiovou anodou. Zneškodnit bakterie ve vodě pak pomůže systém Anti Legionella.

Maximální bezpečnost

Elegantní design

Pochvalovat si budete i minimalistický design v italském stylu, který je příjemný na pohled. Přístroj zaujme kulatým vzhledem, povrchem v bílé barvě i pokročilým hi-tech rozhraním.

Elegantní design

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do týdne • 1 varianta599 Kč95 % • 16 856 recenzíDalší informace

První hybridní elektrický ohřívač vody v energetické třídě A. Učí se z Vašich zvyků: Inovativní software i-Memory efektivně řídí hybridní technologii a vybírá nejvhodnější volbu mezi el. a obnovitelnou energií tepelného čerpadla - Příprava teplé vody, která je potřebná pro první sprchu je o 15% rychlejší než u jiných běžných el. ohřívačů vody. Jakmile je teplota dostatečná, LYDOS Vás na to upozorní. Pro rychlejší ohřev vody můžete zvýšit elektrickou energii aktivaci funkce Boost. - Italský design a uživatelsky příjemné ovládání s prokočilým hi-tech rozhraním. - Navrženo tak, aby perfektně odpovídal požadavkům na isntalaci standardního el. ohřívače vody pro rychlé a snadné nastavení. - Zbrusu nová technologie uvnitř ohřívače a originální design zakrývající přípojky. - Nepřítomnost viditelných hydraulických přípojek a možnost instalace volitelného zachytávače kondenzátu umožňuje instalaci produktu kdekoli je potřeba.

Dokumenty

• - Maximální úspora energie (z 9 KWh u starého na zmeřených 1,5 KWh u tohoto nového)
    • - odvlhčuje koupelnu
    • - oproti obavám je tichý, není hlučnější než klimatizace
    • - Design
    • - Absolutně nevěřím přiložené montážní sadě s 10 cm hmoždinkami, doporučuji závitové tyče a chemickou kotvu
    • - Sada na odvod kondenzátu není součástí balení a originál je na objednání a v ČR prakticky nedostupný, ale šikovný Čech si poradí a odvod kondenzátu do odpadu jsem vyřešil elegantně v ceně asi 35 korun
    • - Kondenzátu je opravdu hodně
    • - pokud chcete jet čistě na Eko tak nahřívání chvíli trvá
    • - Pokud už máte ve zdi závitové tyče ze starého bojleru, přikupte rovnou originál Ariston sadu pro montáž na zeď, otvory sedí a bojler pohodlně zavěsíte. Držák na bojleru není kompatibilní s rozměry např bojleru Dražice a spol.
    • - pokud pojedete na eko režim počítejte že vám to bude chladit koupelnu

S instalací bojleru nebyly žádné problémy, vše sedí a funguje jak má, pokud si člověk dokáže poradit tak to zvládne. Bojler funguje jak má a pokud bude fungovat bez závad tak návratnost investice (rozdíl mezi standartním bojlerem) bude do jednoho roku!!! Udávaná spotřeba odpovídá skutečnosti. Produkt vřele doporučuji.

• Objem 100l. pro tři lidi naprosto dostačující
    • Hlučnost naprosto minimální. Bojler mám na chodbě takže bez problémů.
    • Zatím jsem na žádnou nevýhodu nenarazil.

• nižší odběr energie
  • Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• zatím neinstalováno

• Nová technologie za využití tepelného čerpadla
    • úsporný provoz
    • pěkné moderní provedení
    • zachytávání vzdušné vlhkosti
    • Díky zvýšené hlukové hladině, do koupelny také nemohu doporučit.
    • Pro čtyřčlennou rodinu by byla lepší velikost tak 120-160L když využíváte jen TČ na 53 stupňů

Předem, říkám že myšlenka vytvoření malého ohřívače s tepelným čerpadlem mě velmi oslovila a hodnotím ohřívač jako vynikající věc a koupil bych si ho znovu. Používám ho v technické místnosti, kde mám zbytkové teplo od plynového kotle, tedy ideální kombinace, neb TČ ochlazuje daný prostor. Bohužel i skvělé zařízení může být degradováno mizerným ovládáním jako v tomto případě.
    To, že nějaký vývojář může napsat tak mizerný program pro ovládání jinak skvělého zařízení se stát může, ale že to firma pustí do světa je mi záhadou. Ohřívač má 5 voleb programu. 1) nějaký "Chytrý", ve skutečnosti v mém případě jen náhodně zapínal. 2) zelený, ohřívá pouze za pomoci TČ, max teplota tedy 53 stupňů. Za třetí, dva "uživatelské", které můžete i kombinovat. A zde je to velké ALE. V tomto programu můžete nastavit pouze finální teplotu a čas startu ohřevu. NIC VÍC! Jelikož ohřívač vyžaduje stálé připojení do sítě, nemůžete definovat např. časový úsek Vašeho nízkého tarifu. Ohřívač tedy ohřívá i době vysokého tarifu...No budiž, ALE, bohužel nemáte ani možnost zvolit způsob ohřevu TČ/spirála, ohřívač automaticky spouští oboje najednou. Proboha proč? V servisním menu je spousta nastavení naprosto k ničemu, ale třeba nastavení rozdílu teplot pro zapínaní a vypínání budete hledat marně.... I student prvního ročníku by vymyslel lepší program pro ještě větší úsporu a komfort..... Naštěstí si ohřívač nastavení pamatuje i po výpadku sítě, tak nezbylo nic jiného než použít spínací hodiny a nastavit čas jaký potřebujeme. Ohřívači sice můžete nastavit dle manuálu i noční provoz, kdy vypne TČ pro omezení hluku, ale již se nedozvíte, že zapne spirálu a topí vesele dál...a že to vlastně není vypnutí jako takové.. A takových perliček by bylo více....
    Hluk musíte očekávat, je to TČ a to z principu nemůže být bezhlučné. A přikláním se k názoru, že do koupelny to tak úplně není nejvhodnější řešení, tedy pokud nemáte v koupelně karmu či plynový kotel a tuto úroveň hluku považujete za normální. I za zavřenými dveřmi je ohřívač mírně slyšitelný, jde tedy také o zvyk. Hlukem přirovnávám k plynovému kotli, tedy nic extrémního. Naopak jsem přivítal sekundární efekt, odvlhčování prostředí, což v okamžiku kdy v technické místnosti třeba sušíte prádlo, nebo ho máte v koupelně, zajisté oceníte, ale v tomto případě je nutný odvod kondenzátu do odpadu.... Co na závěr? Třeba se příště vývojář-programátor lépe vyspí a hlava mu bude lépe pracovat, ale i tak palec nahoru...

• , zakoupeno v Pricemarket

• Po prvním dni provozu napíšu, že je relativně dost hlučný. Pokud máte bojler třeba ve sklepě, tak to nevadí, ale v koupelně...
    • Problém bude napojení odvodu kondenzátu na odpad (přepad z původního pojistného ventilu). Zachytávání do sběrné nádoby mi nepřipadá jako nejvhodnější řešení.
  • , zakoupeno v instalatercentrum.cz

Pohlcuje vlhkost. Spotreba energie je A takze za me super

• , zakoupeno v GAS.cz

• Lehounký na transport
    • Velký objem
    • Režim Rychlého ohřevu: Rychlost je nevídaná!
    • ECO režim: mimořádné ušetření
    • Upozorní na chvíli, kdy už je ohřátá voda na sprchování
    • Jednoduhé na používání, přehledné možnosti.
    • Natavitelné denní noční proud: není nutno nastavovat v rozvaděči
    • design
    • Odvlhčuje místnost
    • Ochlazuje místnost až o 4 stupně
    • Ve chvíli intenzivního hřevu je poněkud hlučnější: beží i ventilátor - mohl by být tišší - viz např. MI Air Purifier má výkonnější, ale tišší motor
    • Nutno odvést kondenzát 1x za týden nebo dát odvod hadičkou

• Elegantní jednoduchý vzhled
    • Úsporný

• + Bojler mám týden. Než jsem jej zapojil, tak jsem u starého bojleru (100 l) měřil spotřebu cca 14 dnů. Průměrná spotřeba mi vyšla na 6,5 kwh za den (noční proud). Po zapojení nového bojleru (100 l) jsem opětovně měřil spotřebu v režimu Green (pouze ohřev přes tepelné čerpadlo) a průměrná spotřeba za den mi vyšla na 1,7 kwh (zapojení nonstop). Pro upřesnění jsme čtyřčlenná rodina a sprchujeme se.
    • + Hezky odvlhčuje koupelny, přičemž nemusím mít zapnutý odvlhčovač, který jsem dříve používal.
    • zatím nic

Zatím jsem velmi nadšen a doporučil bych ho i svým známým. Bojler jsem měnil z důvodu kapající vody z původního bojleru, což je v mém případě bonus.