Ariston SGA MICRO C 45

40 cm
Energe­tická třída
B

• , zakoupeno v GAS.cz

Ariston Micro jsem teď zakoupila již podruhé . U prvního nám po pěti letech praskla nádržka, kterou nám opravář zavařil a pak zásobník vydržel až dosud. Celkem nám vydržel 12 let , což si myslím , že v dnešní době je přijatelné. Doufám, že i druhý zásobník vydrží tak dlouho

• , zakoupeno v AAAradiatory

• Produkt mám již 5 let a jsem velmi spokojená. Ten od vás jsem objednávala pro sousedku, který jsem ji doporučila a je též spokojená.

• jsem spokojen

Šířka
40 cm
Energe­tická třída
B

ARISTON SGA MICRO C 45 plynový zásobníkový ohřívač vody 42 l, 002073 - plynový zásobníkový nástěnný ohřívač vody s odtahem spalin do komína a piezoelektrickým zapalováním

Technická data:

• Max. provozní tlak: 8 bar
  • Hmotnost: 22 kg
  • ErP třída: B

Piezoelektrické zapalování

V současné době představuje tento spotřebič levné a úsporné řešení ohřevu teplé užitkové vody pro domácnosti. Ohřívač je jednoduché konstrukce s ochranou nádoby dvojitým smaltem. Spolehlivý provoz ohřívače je zabezpečen řadou bezpečnostních prvků. Tento ohřívač se napojuje na komín, který splňuje odpovídající parametry. Je možné ho provozovat jak pro spalování zemního plynu tak propanu.

KOMFORT

• externí regulace teploty
  • Piezoelektrické zapalování
  • ÚČINNOST A ÚSPORA ENERGIE
    • Ekologická polyuretanová izolace

KVALITA • Zásobník s titanovým smaltováním testovaný na 16 bar prodloužená záruka 3 roky, která se vztahuje na prorezavění nádrže

• Plynová armatura se třemi pojistkami
  • Vysoká bezpečnost provozu

DESIGN • Kompaktní hranatý tvar

Připojení:

Vstup studené vody G 3/4”

Přívod plynu G 1/2”

Výstup teplé vody G 3/4”

Odkouření O 81 mm ilustrační foto

• , zakoupeno v AAAradiatory

• jsem spokojen

• velmi praktický a do malého bytu ideální.malá spotřeba plynu a s výkonem 5,2KW ani kominík tolik neprudí kvůli přívodu vzduchu jako u karmy.
    • smaltovaná nádrž .záruční a pozáruční servis a ůdržba tady na ostravsku katastrofa.absolutně nikdo to nechce dělat.když už konečně seženete autorizovaný servis a řeknete že máte plynový bojler Ariston tak je to jako by ste řekl sprosté slovo.

velmi důležité je pořídit si k tomu expanzní nádobu cca 2L která vyrovnává tlak vody.hlavně ve městě kde je tlak vody vyšší bojler bez ní za pět let odejde.Já už jsem tak jeden oddělal.nyní mám druhý.

• , zakoupeno v KAMODY.CZ

Typ ohřívače jsem vybral pouze proto, že se mně shodný výrobek po 10 letech provozu porouchal a nemusel jsem tudíž nic na připojení spotřebiče měnit. Na trhu jsou již ale modernější a úspornější typy.

• , zakoupeno v OK-shop

• Funguje dle očekávání a specifikace.

Nevadí mu malý tlak vody.

• , zakoupeno v MARO

Plynový bojler Ariston SGA C 45 MICRO nám sloužil k plné spokojenosti bez závad 12 let, pak začala z tlakové nádoby kapat voda. To je podle sdělení servisního technika běžná životnost bojleru.
    Díky rychlé dodávce z internetového obchodu expos a snadné výměně znovu opět spokojeně užíváme uvedený výrobek.

• , zakoupeno v GAS.cz

• Jednoduché připojení a dostatečný výkon pro dvoučlennou rodinu.
    • Smaltovanou nádržku nahradit nerezovou.

Tento ohřívač vody se zásobníkem fungoval bez nejmenší údržby celkem 13 roků. (Po 13 letech začal "kapat".) Nový kus jsem připojil za 1 hodinu a voda je opět k disposici.
    Jediné co u produktu postrádám, je podrobnější návod na seřízení velikosti plamene v hořáku a případně zapalovacího plamínku.
    Bylo by výborné, kdyby nádrž byla provedena z nerezu. Pak by byla životnost snad nekonečná......
    Dříve jsem používal průtokový ohřívač P 35, který se ve funkčnosti nedá srovnat s tímto výrobkem. Voda teče okamžitě horká a lze ji pustit i jen malým proudem. Další výhoda ve srovnání s P 35 je, že má téměř stejné rozměry a má hranatý tvar. Kulaté zásobníky "zaberou" moc místa a nejsou tak pěkné.
    Ještě by mě zajímalo, zda se nedá smaltovaná nádržka koupit jako náhradní díl. Kdabach ji mohl vyměnit, tak ba ohřívač vody mohl sloužit dále. Tento náhradní díl jsem nikde nesehnal a tak jsem si "do zásoby" koupil ještě jeden SGA MICRO C 45 do zásoby.